foo

Řekni mi

ŘEKNI MI je a capella interaktivní koncert pro tři hlasy a publikum, je to prostor, kde se rozezní vzpomínky. Odnesete si skladbu, která vznikla jen pro vás.

www.reknimi.cz

 

 

Základní výzva k posluchačům  v publiku zní:

Připrav si vzpomínku, o kterou jsi ochotná/ý se podělit. Může to být cokoli co Tě zasáhlo, něco silného, co  jsi zažil/a. Zkus si ten zážitek vybavit, jako kdyby to bylo dnes, s atmosférou, vůněmi, celou tu situaci.

Zpěv bude zvukové zrcadlo. Vzpomínku, kterou přineseš, Ti tři hlasy zpívajících pošlou zpátky v hudební podobě, promění ji do zvuků a melodií. Ze vzpomínky vyklíčí jedinečná skladba, dárek pro tebe.
V automatu „Řekni mi“  budou čekat tři zpěvačky - Antonie NyassMilli Janatková a Ridina Ahmedová.

 

Projekt vnikl z potřeby vytvořit situaci pro bližší kontakt s posluchači koncertu. Na běžném vystopení stojí zpěvák na podiu, přede ním tma, když je konec skladby, ozve se potlesk, když se po koncertě rozsvítí, jsou vidět hlavně záda odcházejících návštěvníků a pak už je sál prázdný.

Tím, že zpívá, jde zpívající dobrovolně do intimity.  V Řekni mi je místo pro symetrii, kdy se otevírají oba, posluchač i hudebník – a vzniká tak výměna nablízko.

 

 

 

design: Lenka Blažejová / webmaster: Lukáš Vébr