SEZNAM SE: TVŮJ HLAS

SEZNAM SE: TVŮJ HLAS - hlasová dílna pro širokou veřejnost

 

 

Co během celodenní hlasové dílny zažiješ?

Seznámíš se se svým hlasem.
Zjistíš, že hlas není jen zpěv nebo mluvená řeč.
Vyzkoušíš si různé hlasové hry a cvičení.
Zjistíš, jak unikátním klíčem k sobě samému může hlas být.

Hlas používáme denně, ale co o něm vlastně víme?  Zpívání je v dnešní společnosti považováno za něco, co přísluší jen těm, kteří to takzvaně "umí" - díky tomu se velká část lidí osměluje zpívat nanejvýš v koupelně, v autě nebo se svými dětmi. Práce s hlasem je přitom přirozeným, uvolňujícím, radostným a obohacujícím zážitkem.

Dílna vytváří prostor pro sebepoznání a pro zážitek z hudby, která vzniká i z jednoduchých cvičení a zadání, která zvládne každý.
Pozvolným posouváním se od ticha, dýchání přes poslouchání svého hlasu, hry a cvičení účastníci často dojdou k vlastnímu překvapení až ke zpívání jako přirozenému pokračování společné práce. 

Vhodné pro účastníky všech úrovní včetně začátečníků - na míře zkušenosti nezáleží.

Cena 1350,-

Přihlášky: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdkMdlyN-epRYR_MdXxRqUKh7YII6I-b9HJh83A4dDPF9PoZw/viewform

KDO JE RIDINA?


Zpěvačka s českými, židovskými a africkými kořeny; po počátečním jazzovém období jí začala zajímat práce s hlasem jakožto sólovým, nedoprovázeným nástrojem. Podle Kena Hunta z britského měsíčníku fROOTS Magazine objevila Ridina svébytnou kategorii a je spíše hlasovou umělkyní než zpěvačkou.

Za sólový projekt Hlasokraj získala ocenění Next wave v kategorii Objev roku. V roce 2006 jí vyšlo sólové CD Hlasem. V současnosti vystupuje nejen solově, ale také v duu s basistou Petrem Tichým jako HLAS kontra BAS - tento projekt byl nominován na cenu Anděl 2016. V roce 2008 si jako host zazpívala společnou improvizaci s Bobby McFerrinem na jeho pražském koncertě.

Spolupracovala s řadou respektovaných hudebníků (Tomáš Dvořák / Floex, Jan P. Muchow, Monika Načeva, Vladimír 518). Je autorkou a spoluautorkou hudby k několika převážně tanečním a pohybovým představením; podílela se na hudbě k několika filmům.

design: Lenka Blažejová / webmaster: Lukáš Vébr