SEZNAM SE: TVŮJ HLAS

SEZNAM SE: TVŮJ HLAS - hlasová dílna pro širokou veřejnost

Itaka, Korunní 35, Praha 2, 10-13 a 14.30 - 18, cena 1450,-

 

Neděle 13: září 2020, přihláška ZDE

 

Ta harmonie v naprosto nesourodé skupině, která se tam sešla, byla neuvěřitelná :) Renata

Bylo to pro mne léčivé, mockrát se nepodaří takové splynutí ve skupině. Líbí se mi prožitá hlasová zkušenost (...) Brala jsem to pro sebe jako léčbu jak ducha, tak i těla. J.

Když o tom všem zpětně přemýšlím, bylo vlastně naprosto úžasné - a pro mě zcela nečekané - kolik lidí už během kurzu nebo při zpětných vazbách na konci odhalilo různé velmi pozitivní pocity - jak moc je sled těch zdánlivě "nevinných" cvičení ovlivnil, např. v něčem odblokoval, otevřel, potěšil, sice unavil, ale zároveň nabyl energií nebo inspirací. David

 Jsem moc ráda, že jsem tam byla. Stále si od té doby broukám. V neděli ráno mi manžel řekl: Už dávno jsem Tě neslyšel po ránu zpívat :-)

 Video vzniklé pro Školu 21 k dílně Seznam se-Tvůj hlas

 

Co během celodenní hlasové dílny zažiješ?

  • Seznámíš se se svým hlasem.
  • Zjistíš, že hlas není jen zpěv nebo mluvená řeč.
  • Vyzkoušíš si různé hlasové hry a cvičení.
  • Zjistíš, jak unikátním klíčem k sobě samému může hlas být.


Hlas používáme denně, ale co o něm vlastně víme?  Zpívání je v dnešní společnosti považováno za něco, co přísluší jen těm, kteří to takzvaně "umí" - díky tomu se velká část lidí osměluje zpívat nanejvýš v koupelně, v autě nebo se svými dětmi. Práce s hlasem je přitom přirozeným, uvolňujícím, radostným a obohacujícím zážitkem.

Dílna vytváří prostor pro sebepoznání a pro zážitek z hudby, která vzniká i z jednoduchých cvičení a zadání, která zvládne každý.
Pozvolným posouváním se od ticha, dýchání přes poslouchání svého hlasu, hry a cvičení účastníci často dojdou k vlastnímu překvapení až ke zpívání jako přirozenému pokračování společné práce. 

Vhodné pro účastníky všech úrovní včetně začátečníků - na míře zkušenosti nezáleží.

   

  

KDO JE RIDINA AHMEDOVÁ?


Ridina je už řadu let výraznou postavou české hudební scény.

Zpěvačka s českými, sudánskými a židovskými kořeny. Dlouho zpívala jazz, později se stala členkou živého bandu projektu Floex, poté začala vystupovat sama. Za sólový projekt Hlasokraj získala ocenění Next wave v kategorii Objev roku. V roce 2006 jí vyšlo sólové CD Hlasem. V současnosti solově a taky v duu Petrem Tichým jako HLAS kontra BAS - (nominovace na cenu Anděl 2016).  Jako host si zazpívala společnou improvizaci s Bobby McFerrinem na jeho pražském koncertě.

Je autorkou a spoluautorkou hudby k několika tanečním a pohybovým představením; podílela se na hudbě k několika filmům, spolupracuje např. s  Post Bellum, festivalem Tanec Praha, divadlem Ponec a řadou dalších subjektů.

Skládá a zajímá se o možnosti hlasu v širším kontextu. Vede semináře pro veřejnost i pro hudebníky, vytvořila projekt Zpěvomat, který každý rok rozeznívá ulice Prahy a dalších měst, založila a vede Hlasohled, centrum pro práci s lidským hlasem - www.hlasohled.cz

 

design: Lenka Blažejová / webmaster: Lukáš Vébr