foo

Sólové koncerty

Koncert pro jednu ženu a mnoho jejich hlasů - pomocí naživo tvořených  a postupně na sebe vrstvených vokálů vznikají spirálovitě se rozvíjející skladby.

Vystoupení bez instrumentálního doprovodu - jediným nástrojem je lidský hlas.

 

 

Z RECENZÍ:

“Zpěvačka” je přílis těsný výraz pro to, co dělá. Je hlasovou umělkyní. Metoda, s níž pracuje, je sama o sobě jednoduchá, ale to, co vzniká, je komplexní vokalíza, úchvatný a podmanivý vokální proud, v němž jednotlivé hlasy nahrazují tradiční instrumentaci (...). Jsem přesvědčen, že Ridina Ahmedová vytvořila zcela svébytnou kategorii.
Ken Hunt, F Roots Magazine (UK)

ZPĚVAČKA? HLASOVÁ ČARODĚJKA!
„Ridina Ahmedová zpívá bez doprovodu, improvizuje bez textu, jednotlivé melodické linky na sebe vrství do fascinujících kaleidoskopických útvarů. (…) Navíc odkrývá řadu překvapivých souvislostí, které vedou do Afriky, odkud pochází její otec, i k ženským hlasům Skandinávie.“

Petr Dorůžka, Reflex

“Mezi pestrými vrstvami své hudební zkušenosti prochází Ridina Ahmedová lehkou nohou a pevným krokem. Sametový a ohebný hlas, jakých je v Česku málo, prozrazuje i zpěvaččinu zálibu v blues i moderním popu a r&b.(…) Ahmedová je díky svému stylovému zázemí a kvalitě hlasu v těchto žánrech jako doma. Stejně jako špičkoví jazzmani navíc dokáže svým hlasem i beze slov vyprávět příběh.”
Petr Vizina, Lidové noviny

„…teprve debut Hlasem naznačuje, jak velký potenciál v Ahmedové dříme. Celé album nedá ani na vteřinu vydechnout - Ahmedová se s hlasem mazlí, ohýbá jej, křičí, šeptá, štěká a střídá neuvěřitelné množství hlasových poloh a barev. Když k tomu připočteme invenční práci s melodií a vrstvením jednotlivých vokálních linek, nezbývá než smeknout. Muzika bez nástrojů je nuda? Ani náhodou, Hlasem je jedno z nejpříjemnějších překvapení poslední doby.“
Aleš Borovan, Hospodářské noviny

„Na závěr jsem si nechal album Hlasem, abych si mohl nadšeně potvrdit, že i u nás můžou vznikat mimořádné nahrávky s puncem osobnosti, svůdností  nadžánrovosti, vybočující uměleckým výrazem zcela z hlavního proudu.”
Vladimír Kouřil, UNI

 

design: Lenka Blažejová / webmaster: Lukáš Vébr